1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Low grade fibromyxoid sarcoma/Fibromatosis
zosia bluszcz

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 21541

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-02-16, 20:54   Temat: Low grade fibromyxoid sarcoma/Fibromatosis
madziap napisał/a:
Zosia dzięki za linka. Moja doktorka twierdziła, że kontrola tego na TK i usg w zupełności wystarczy i nie ma potrzeby wyciągnięcia wkładki, żeby robić MRI. Jak wstukałam w google to chyba raczej chodzi o to, żeby wcześniej przed badaniem powiedzieć, że się coś takiego ma a po badaniu sprawdzić czy się nie przesuneła. i


Co sie mialo przesunac - przeciez jezeli nawet w danej wkladce jest miedz to miedz nie jest ferromagnetyczna! Tytan zreszta tez nie i dlatego wszelkie wewnetrzne zszywki zostawiane w pacjencie po operacji tez nie sa przeciwskazaniem do zrobienia MRI.

Cytat:

A jeszcze mam pytanie. Jeśli na jelicie miałam fibromatosis a nie mięsaka to chyba nie mogło teraz urosnąć w wątrobie, bo z tego co wiem to się nie przerzuca, ale może odrosnąć?

Jakiego rodzaju fibromatosis? Desmoid? Masz FAP?

Pozdrawiam
z.
  Temat: Low grade fibromyxoid sarcoma/Fibromatosis
zosia bluszcz

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 21541

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-02-16, 09:41   Temat: Low grade fibromyxoid sarcoma/Fibromatosis
Cytat:
Przeraża mnie jedynie fakt, że moja lekarka tak długo zwlekała z tym, żeby to dobrze zdiagnozować. Ponieważ mam założoną wkładkę wewnątrzmaciczną nie kierowała mnie na MRI ponieważ jej zadaniem to było przeciwwskazanie, zaś w Gdańsku okazała się, że to nie przeszkadza.


Slusznie Cie przeraza.
Ani calkowicie plastikowe IUD ani te z miedzia nie sa przeciwskazaniem do zrobienia MRI.
A swoja droga to nawet jesli pani dr z niedouczenia uwazala wkladke za przeciwskazanie to dlaczego nie zaproponowala jej wyjecia?

Tu wszystko na temat rozmaitych artefaktow, ktore pacjent moze miec w sobie i co z tego wynika gdy pacjent ma byc poddany badaniu MRI:
http://www.mr-tip.com/ser...0Guidance&set=3

Pozdrawiam serdecznie,
Zosia
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group